Wsparcie specjalistów


 

 

Alternatywny tekst z opisem obrazu.

 


 

 

PORADNIA ŻYCIA RODZINNEGO

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kleszczowie informuje, że od 9 marca 2021r. następuje zmiana miejsca spotkań PORADNI ŻYCIA RODZINNEGO.

Spotkania odbywać się będę w Wiejskim Ośrodku Kultury w Łękińsku w każdy czwartek od godziny 13.00 do 17.00.

Celem działania Poradni jest:

  • Budowanie relacji: rodzinnych, w miejscu pracy, w szkole
  • Wsparcie w sytuacjach kryzysowych oraz życia z osobą uzależnioną
  • Udzielanie porad dotyczących wychowania dzieci
  • Pomoc w radzeniu sobie ze stresem, samotnością, zmartwieniami, chorobą
  • Pomoc w pokonywaniu trudności wychowawczych, edukacyjnych i językowych u dzieci.

Spotkania należy umawiać telefonicznie pod numerem: 693-253-201

 

PUNKT KONSULTACYJNY DLA OSÓB DOTKNIĘTYCH

UZALEŻNIENIAMI W GMINIE KLESZCZÓW
 

Spotkania dla osób dotkniętych uzależnieniami odbywają się w Punkcie Konsultacyjnym w siedzibie Wiejskiego Ośrodka Kultury w Łękińsku ul. Szkolna 2 w środy w godzinach od 15.00 do 20.00.

Osoby, które chciałyby skorzystać z w/w formy pomocy mogą też kontaktować się telefonicznie z osobą prowadzącą spotkania, tel. 507 411 208.

 

Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

(RITZ)
 

Gminny Ośrodek pomocy Społecznej w Kleszczowie przypomina, że Samorząd Województwa Łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (RITZ). Infolinia stanowi wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii.

Z Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania mogą korzystać dzieci i młodzież z województwa łódzkiego oraz ich rodzice i opiekunowie w takich obszarach jak: obniżenie nastroju, stres, kryzysy emocjonalne, nagromadzenie negatywnych myśli czy konflikty, a także związanych bezpośrednio z zagrożeniem zdrowia lub życia: myśli i plany samobójcze, zachowania autoagresywne, autodestrukcyjne, ryzykowne (związane z nadużywaniem alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych) oraz wystąpienie przemocy w rodzinie.

Pomoc można uzyskać przez 7 dni w tygodniu dzwoniąc pod numer telefonu 726-611-611 w godzinach 15.00 – 18.00 lub można skontaktować się poprzez czat prowadzony w aplikacji Snapchat i Messenger - pogadajmytutaj w godzinach 18.00 – 21.00.

Alternatywny tekst z opisem obrazu.

 

 

POMOC DLA OSÓB DOTKNIĘTYCH PRZEMOCĄ I ZNAJDUJĄCYCH

SIĘ W KRYZYSOWEJ SYTUACJI
 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie informuje, że osoby dotknięte przemocą oraz osoby znajdujące się w szeroko rozumianym kryzysie, mogą uzyskać wsparcie od specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie i interwencji kryzysowej (certyfikowany instruktor terapii uzależnień) - dyżury odbywają się w siedzibie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie przy ul. Czapliniecka 66 w pokoju nr 10, co dziennie w dni robocze w godzinach 8:00-15:00, tel 44 715 22 63

 

Aplikacja mobilna – „Twój Parasol”

 

Alternatywny tekst z opisem obrazu.

 

Aplikacja „Twój Parasol” jest narzędziem, które ma pomagać osobom doznającym przemocy. Znajdują się w niej materiały informacyjne oraz baza danych organizacji, które oferują wsparcie dla osób dotkniętych przemocą. Dzięki aplikacji istnieje możliwość szybkiego wybrania numeru alarmowego oraz umożliwia kontakt z wcześniej skonfigurowanym adresem email. Dzięki niej pokrzywdzona osoba może także gromadzić materiały dowodowe, które mogą być wykorzystane w sądzie.

Oficjalną częścią aplikacji jest zestawienie danych pogodowych odpowiednich do lokalizacji dzięki czemu aplikacja zapewnia dyskrecję.

W celu pobrania aplikacji należy wejść na stronę: https://twojparasol.com/ 

Informacja wytworzona przez:
Anna Magdalena Domańska
email: gopskle@post.pl tel.:731- 34-99
, w dniu:  05‑03‑2021 09:48:54
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Katarzyna Gos- Kukiałka
email: kg@gopskleszczow.pl
, w dniu:  05‑03‑2021 09:48:54
Data ostatniej aktualizacji:
26‑07‑2022 12:52:12
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie